–
–
–
–
17-18 червня 2021 в NAMU ( вул. Михайла Грушевського, 6, м. Київ) у форматі зустрічі з доповідями та обговореннями.
Семінар пропонує звернутися до критичного аналізу мистецьких робіт, в яких виявлено інтерес до історії, пам’яті, документальності та самоісторизації. Для цього пропонуємо зосередитися на аналізі та обговорені серії мистецьких робіт, які з’явилися в ході семінару Метод Фонду «Соціалістичний реалізм. Здаватися іншим» (2017-2018). Ці роботи позиціонувались як «мистецькі втручання в залу післявоєнного радянського мистецтва NAMU». «Втручання» мали проблематизувати її унормований візуальний та смисловий експозиційний ряд.
«Втручання» є методологічним підходом з подвійною дією – захоплення і вивільнення. Тимчасове захоплення місця (методологічна агресія) із удавано стабільними структурами, які вже актуалізовані кимось до нас, є одночасно й вивільненням місця власне для рефлексії, уявлення й дії. Запрошуємо критично поглянути на те, що виявляється цими мистецькими (як і подібними) роботами, допитується, інтерпретується чи демаскується; якими мотивами та моделями керуються автор/-ки, які політичні наслідки мають ці проблематизації.
Матеріали семінару, пропозиції та ескізи мистецьких втручань зібрані у випусках Зошитів, підготовлених протягом мистецько-дослідницького семінару «Соціалістичний реалізм. Здаватися іншим»:
Зошит № 2 та Зошит № 1
-
Розмова з учасниками семінару Теоретизуючи Руїни про інституційну критику, нелюдських акторів та політичні та естетичні виміри життя на руїнах в рамках проєкту Арт-Середа*.
20:00, Середа, 29 липня. Онлайн-трансляція на сторінці ІЗОЛЯЦІЇ в Facebook.
Учасниці та учасники: Оксана Баршинова, Лізавета Герман, Марія Ланько, Микита Кадан, Ларіон Лозовий, Ксенія Малих, Лада Наконечна, Антон Усанов, Катерина Яковленко, Павло Хайло – модератор*.
___
___
___
___
Метод Фонд за підтримки програми ґрантів Harald Binder Cultural Enterprises проводить семінар «Теоретизуючи руїни». Створені теоретичні есе, мистецькі твори та архіви увійдуть у жовтневу онлайн-публікацію creatingruin.net.
___
___
Creating Ruin – відкрита до публікацій та пропозицій співпраці онлайн-платформа.
Creating Ruin – колекція робіт художників і художниць, дослідників і дослідниць, зосереджених на питаннях минулого, для яких архів є критичною мистецькою формою. Creating Ruin – зібрання автентичного та симульованого матеріалу, яке водночас є рефлексією над способами збирання й прочитування культурних архівів. Creating Ruin налаштовує на дискусію щодо зв’язку творчої дії та насилля – одночасності реконструкції та конструювання минулого і теперішнього.
Якщо у вас є готові або у процесі підготовки дослідницькі есе, художні роботи, мистецькі архіви, архіви виставок-досліджень і ви вважаєте, що вони мають бути розміщені на онлайн-платформі Creating Ruin, надсилайте їх Метод Фонду.
Роботи/есе розглядаються кураторською командою Creating Ruin. Матеріали мають враховувати формат показу онлайн, відповідати проблематиці сайту, не бути комерційними.
Creating Ruin – платформа, кураторська команда якої працює, на ініціативних засадах. Наразі ми можемо забезпечити авторський гонорар у межах запланованих щорічних тематичних семінарів Creating Ruin. На участь у семінарах оголошується open call.
Публікація матеріалів – раз у три місяці (за наявності матеріалів).
Щоб запропонувати проект/есе на сайт Creating Ruin потрібно надіслати на скриньку methodfund@gmail.com
- CV або резюме;
- опис художньої роботи, архіву, деталі та зображення у форматі pdf / або теоретичне есе у форматі doc (розмір усіх файлів до 2МB).
- заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/TFR21bwwA4yaBU5f8
Із запитаннями звертайтеся за адресою: methodfund@gmail.com
Минулі події
OPEN CALL Семінар Creating Ruin: Теоретизуючи руїни
Метод Фонд запрошує дослідників/-ць і художників/-ць взяти участь у семінарі «Creating Ruin: Теоретизуючи руїни», що передбачає створення теоретичних есе, художніх творів та архівів для наступної онлайн-публікації creatingruin.net.
Семінар «Creating Ruin: Теоретизуючи руїни» має на меті об’єднати дослідників/-ць та художників/-ць, зацікавлених в обговоренні політичних та естетичних підходів до теоретизації пам’яті та історії країн Східної та Центральної Європи, зокрема в Україні.
Creating Ruin http://creatingruin.net/aboutukr – колекція робіт художників/-ць та дослідників/-ць, зосереджених на питаннях минулого, які виявляють себе в ситуації руїни культурної пам’яті. Creating Ruine – зібрання автентичного та симульованого матеріалу, яке водночас є рефлексією над способами збирання й прочитування культурних архівів. Creating Ruine налаштовує на дискусію щодо зв’язку творчої дії та насилля – одночасності реконструкції та конструювання минулого і теперішнього.
Заявку можна подати до 04 березня 2019 року. До розгляду приймаються пропозиції теоретичних есе (тези), художніх робіт та архівів (опис ідеї, ескізи), які мають бути створеними саме для наступного онлайн-випуску Creating Ruin, враховувати формат показу/розміщення онлайн, відповідати меті проекту та бути реалістичними щодо втілення.
Календар проекту:
Фінальна дата подачі заявки – 04 березня, включно
Повідомлення про результати open call – 11 березня
Зустріч семінару в Києві – 14-15 червня
Публікація матеріалів – 25 жовтня
Організатори забезпечують авторський гонорар у розмірі 4500 грн, учасникам/-цям з інших міст України відшкодовують витрати на проїзд та, за потреби, проживання під час зустрічі семінару 14-15 червня 2019 р. Відбір учасників/-ць буде проводити кураторська команда проекту.
Для участі в семінарі «Теоретизуючи руїни» потрібно надіслати на скриньку methodfund@gmail.com резюме, тези дослідницької пропозиції або опис художньої роботи, архіву у форматі docx та заповнити заявку за посиланням: https://goo.gl/forms/o2vSzwhsPNNmIHMw2.
Із запитаннями звертайтеся за адресою: methodfund@gmail.com
Проект відбувається за підтримки Програми ґрантів Harald Binder Cultural Enterprises (www.hbce.com.ua)
Creatingruin. net by Method Fund
запуск публікації та перформанс
20 жовтня, 14.00–16.00
School of Architecture
Old Library
London Road Campus
4 Redlands Road
University of Reading
Метод Фонд запускає нову онлайн публікацію, Creatingruin. net – колекцію робіт художників/-ць та дослідників/-ць, зосереджених на питаннях минулого, які виявляють себе в ситуації руїни культурної пам’яті.
Дизайн публікації – Лозана Росенова
За участю:
Катерина Бадянова
Євгенія Бєлорусець
Нікіта Кадан
Іван Мельничук
Лада Наконечна
Станіслав Мензелевський/Анна Онуфрієнко/Еліас Парвулеску
Студія 12345678910
ПереДвіж/Де Не Де
Ревковський/Рачинський
Анна Щербина