Pnkr2

Creating Ruin

Впорядкування та тлумачення залишків та фрагментів у минулому цілісних структур – жести і практики, що говорять радше про ставлення до них людини, аніж про предмети турбування. Погляд на зруйноване минуле здатний відобразити нашу позицію в теперiшньому, а мистецькі практики можуть стати інструментом її прояснення.

Руїни, залишки подій, уривки дійсності, культурних значень і контекстів, покинуті місця приховують оповіді про минулі звершення, катастрофи; вони можуть стати знаками історіографії – як свідченнями позаісторичності, так і приводом для історичної уяви. Знебарвлені й захоплені природою, руїни здаються далекими від сьогодення. Так, їхня віддаленість відкриває свободу тлумачень та потребує уявної реконструкції – дій, що можуть стати насильницькими щодо німих уламків.

Pnkr4
Pnkr3
Зображення: “Дума про возз'єднання”, Денис Панкратов, 2017

Як ми можемо водночас утримувати нашу позицію залучення в момент події та позицію відстороненого погляду? Це може стати питанням художникам, які занурюються в історію і простори пам’яті, для яких архів є критичною мистецькою формою, та водночас може стати пропозицією проявити методи свого залучення у матеріал та прочитання минулого теперішнім.

***

Creating Ruin – проект Метод Фонду у співпраці з Reading International, 2018

Дизайн публікації дизайнерки та дослідниці Лозана Росенова.

Проект підтримано the Arts Council of England, the University of Reading, Reading Borough Council та грантом Європейського союзу в рамках програми Culture Bridges.

9_stone2_web

EN | UKR