Робота будується навколо третього тому навчального посібника «Школа изобразительного искусства», який було видано в 1960 році Видавництвом Академії мистецтв СРСР:
«Цей посібник покликаний намічати той шлях, яким має йти художник-початківець. Тут він отримає основи професійної грамоти, необхідні йому для розвитку своїх здібностей».
Після перетворення Всеросійської Академії мистецтв на Академію мистецтв СРСР 5 серпня 1947 року уряд поклав на неї задачу неухильно розвивати радянське образотворче мистецтво в усіх його формах «на базі послідовного впровадження принципів соціалістичного реалізму та подальшого розвитку найкращих прогресивних традицій мистецтва народів СРСР, зокрема російської реалістичної школи».
У 50-70-х роках після реформи художньої освіти було видано багато методичних посібників з рисування, що мали на меті допомогти педагогам у справі викладання рисунку та живопису і початківцям в оволодінні ремеслом. Над розробкою підручників працювали видатні педагоги-практики. Незважаючи на своєрідність методичних установок у кожному окремому посібнику, принципи та методологічні основи навчального процесу у всіх художників-педагогів були єдині, що мало свідчити про те, що радянська школа рисунку стоїть на твердих реалістичних позиціях.
–
Анна Щербина – художниця, ремісниця. Учасниця «Колективу Конкретних Дат» (2015-2017). Працює переважно з медіа живопису та рисунку, а також відео та інсталяцією. Із 2009 року живе та працює в Києві.
–