Серед використаних у роботі над серією матеріалів є фотографії: жертви єврейського погрому у Львові, польскі та українські жертви з Волині, жертви НКВС, вбиті під час німецької окупації мирні мешканці та військовополонені.
У роботі врахована практика багаторічної маніпуляції фотографіями: їх розповсюдження з підписами, що міняють місцями катів та жертв. Історія вбивств, яку продовжує історія маніпуляцій - з української, польської, російської сторони, маніпуляцій різного рівня і по-різному мотивованих. Потім: викриття маніпуляцій, історія взаємних викриттів. Боротьба за пам'ять, яка переходить у змагання з виготовлення ідеологізованих сурогатів памя'ті.
Малюнки на основі фотографій створено саме з цієї позиції: дивитися на документальні зображення прямо, усвідомлюючіи власне нерозуміння, усвідомлюючи як легко твоє сприйняття може бути зманіпульоване. Цей погляд - точка відліку. Звідти можна почати рух дослідження, розуміння, роботи провини, взяття відповідальності - таким чином, щоб "ідеологічно вигідна" псевдо-пам'ять сприймалася як продовження знищення людей, щоб вона просто не могла виникнути.
'The Chronicle' series reflects contemporary “memory wars”. Artist offers a suggestion that history should always be viewed directly – without exception – and never through the protective looking-glass of an ideologically founded mythology.
–
Нікіта Кадан – художник, який живе і працює в Києві. Він член групи Р.Е.П. та кураторської групи Худрада.
–