Учитись вчитись рисувати (портрет)

25 жовтня 2019 • Анна Щербина

Робота будується навколо третього тому навчального посібника «Школа изобразительного искусства», який було видано в 1960 році Видавництвом Академії мистецтв СРСР:

«Цей посібник покликаний намічати той шлях, яким має йти художник-початківець. Тут він отримає основи професійної грамоти, необхідні йому для розвитку своїх здібностей».

Після перетворення Всеросійської Академії мистецтв на Академію мистецтв СРСР 5 серпня 1947 року уряд поклав на неї задачу неухильно розвивати радянське образотворче мистецтво в усіх його формах «на базі послідовного впровадження принципів соціалістичного реалізму та подальшого розвитку найкращих прогресивних традицій мистецтва народів СРСР, зокрема російської реалістичної школи».  

У 50-70-х роках після реформи художньої освіти було видано багато методичних посібників з рисування, що мали на меті допомогти педагогам у справі викладання рисунку та живопису і початківцям в оволодінні ремеслом. Над розробкою підручників працювали видатні педагоги-практики. Незважаючи на своєрідність методичних установок у кожному окремому посібнику, принципи та методологічні основи навчального процесу у всіх художників-педагогів були єдині, що мало свідчити про те, що радянська школа рисунку стоїть на твердих реалістичних позиціях.


-
Використані матеріали:

Ростовцев Н.Н., История методов обучения рисованию. Русская и советская школа рисунка. – М : Просвещение, 1982. – 240 с.

Школа изобразительного искусства. В 10 вып. / под ред. Манизер Матвей Генрихович. – М : Издательство Академии художеств СССР, 1960. – 260 с.


EN | UKR